ARTE

Ingrid Libercier

Dyrektorka ds. programów ARTE GEIE

Ingrid Libercier © Frédéric Maigrot


Ingrid Libercier rozpoczęła karierę zawodową w 1992 r. jako kierownik działu zakupów i produkcji w firmie Aquarelle.

Następnie pracowała jako kierownik produkcji filmów fabularnych i animowanych w Dargaud Marina, spółce należącej do Grupy Dargaud – Media Participations.
Następnie podjęła pracę w Télé Images Kids, filii Télé Images, najpierw jako kierownik produkcji, a później jako dyrektor produkcji. Po połączeniu firm producenckich Télé Images Kids i Marathon Animation objęła stanowisko sekretarz generalnej Zodiak Kids Studio. Równolegle pracowała jako dyrektor ds. finansowania w grupie Zodiak Media France, zajmując się w szczególności filmami dokumentalnymi i fabularnymi.W 2016 r. odeszła z grupy Zodiak Media France, aby objąć stanowisko dyrektor operacyjnej w firmie Boréales zajmującej się produkcją filmów dokumentalnych.

Ingrid Libercier dołączyła do ARTE France w grudniu 2017 r. jako dyrektor ds. produkcji i zakupów. Od 2018 r. była członkiem Komitetu Doradczego ds. Programów ARTE, a od 2019 r. członkiem Rady Programowej. Od 2020 r. jest członkiem zarządu ARTE France i przewodniczącą zarządu spółki zależnej ARTE France Développement.

Od 15 czerwca 2023 r. jest dyrektorem ds. programów ARTE GEIE w siedzibie nadawcy w Strasburgu.

 

🡥 Zobacz strukturę organizacyjną


Data:

22 stycznia 2024