ARTE

Nasza struktura

ARTE

Struktura ARTE

Kto się czym zajmuje?

ARTE

Centrala ARTE GEIE

Centralne Biuro ARTE GEIE, mieszczące się w Strasburgu, w dzielnicy europejskiej, jest odpowiedzialne za ogólne projektowanie programów, nadawanie, wielojęzyczną obróbkę programów oraz koordynację komunikacji kanału. Produkuje również 20 % programów, w tym programy informacyjne i koprodukcje z partnerami europejskimi. Jest on finansowany w równym stopniu przez ARTE France i ARTE Deutschland, które dostarczają większość programów i są reprezentowane w organach decyzyjnych.

Prezes ARTE

Bruno Patino

Wiceprezeska ARTE

Heike Hempel

ARTE

Ośrodek francuski ARTE France

ARTE France, Paryż

Boris Razon

Dyrektor redakcyjny

Frédéric Béreyziat

Dyrektor zarządzający odpowiedzialny za zasoby

Soumaya Benghabrit

Dyrektorka ds. zasobów ludzkich

Ingrid Libercier

Członkini Zarządu

ARTE

Ośrodek niemiecki ARTE Deutschland

ARTE Deutschland TV GmbH, Baden-Baden

ARTE

Europejscy partnerzy

Umowy z innymi kanałami publicznymi w Europie

Umowy partnerskie z innymi kanałami publicznymi w Europie świadczą o chęci ARTE do produkcji i rozpowszechniania programów będących odzwierciedleniem europejskiej kreatywności i różnorodności, zgodnie z umową założycielską i otwartością przyświecającą tworzeniu ARTE.

Poza tym, ARTE jest koproducentem projektów filmowych w ramach współpracy ze stacjami publicznymi z całego świata, m.in. z amerykańską stacją PBS, z którą będzie wspólnie produkowało filmy dokumentalne.

Na tle mapy Europy w centrum znajduje się centrala ARTE GEIE w Strasburgu. Obok niej znajdują się dwa ośrodki ARTE: ARTE Deutschland i ARTE France.
Wokół Grupy ARTE znajdują się jej partnerzy w Europie: Fundusz Filmowy w Luksemburgu, RTÉ w Irlandii, RTBF w Belgii, YLE w Finlandii, TVP w Polsce (w wyblakłych kolorach), LTV w Łotwie, ČT w Czechach, LRT w Litwie, ERT w Grecji, ORF w Austrii, SSR SRG w Szwajcarii, RAI Com we Włoszech i RTVE w Hiszpanii.