ARTE

Ramówka

ARTE nadaje 24 godziny na dobę we Francji i w Niemczech. Oferta jest identyczna w obu krajach,  jednak rozkład programów dostosowany jest do różnego sposobu korzystania z treści audiowizualnych i odmiennych pasm programowych po obu stronach Renu. Ramówka oferuje w ciągu całej doby jasny rozkład tematyczny skierowany do obu grup odbiorców.

Ramówka 2023

o pobrania w formacie PDF (po francusku/niemiecku)

 

Analiza, reportaż i kultura we wszystkich postaciach: tydzień w kanale ARTE

Programy proponowane w ciągu dnia skupiają się głównie na wiedzy, odkryciach i kinie, a także codziennych formatach poświęconych reportażom i analizie. Na zakończenie dnia prezentowane są wiadomości, a w szczególności dziennik telewizyjny przygotowywany przez francusko-niemiecką redakcję, a także programy magazynowe i reportażowe, które dostarczają kluczy do zrozumienia najważniejszych problemów świata i analizy biegu wydarzeń.. Wieczorem każdy dzień ma swój kolor: w poniedziałki prezentowane są filmy historyczne i gatunkowe, we wtorki programy reporterskie i śledcze, w środy fabularne i dokumentalne filmy autorskie, w czwartki seriale, w piątki filmy fabularne, koncerty i popkultura. Na zakończenie tygodnia w sobotę w programie znajdują się wnikliwe dokumenty o wiedzy, a w niedzielę rodzinne filmy fabularne.

Na platformie arte.tv dostępna jest niezwykle bogata oferta programowa ARTE, z setkami godzin programów z napisami w języku polskim, angielskim, hiszpańskim oraz włoskim. ARTE po polsku oferuje m.in. filmy dokumentalne, reportaże i analizy społeczne, oryginalne seriale internetowe, koncerty dla każdego dzięki ARTE Concert, nagrania operowe z najbardziej prestiżowych scen Europy na ARTE Opera czy europejskie filmy autorskie w ramach ArteKino.

Uzupełnieniem tej oferty są treści produkowane na potrzeby kanałów społecznościowych. Dla serwisów Twitch, TikTok, Instagram i Snapchat, ARTE opracowuje nowe narracje, krótkie formaty i interaktywne programy, które promują dialog i wymianę w obrębie społeczności. W serwisie YouTube dostępne są również filmy dokumentalne, reportaże i seriale internetowe, w tym kanał ARTE.tv Dokumenty, który oferuje szeroki zakres treści z polskimi napisami.

 

 

 


Data:

14 kwietnia 2023