ARTE

ARTE: tydzień w Europie

Nowy cyfrowy magazyn informacyjny kanału ARTE

Wiadomości wielojęzyczne

ARTE: tydzień w Europie to cyfrowy magazyn informacyjny w czterech językach, prezentowany przez dziennikarzy i dziennikarki w ich językach ojczystych: niemieckim, francuskim, angielskim i hiszpańskim. Ponadto, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, ARTE: tydzień w Europie ma napisy w języku: włoskim, polskim, greckim i węgierskim.

Od listopada 2022 roku, w każdą sobotę pojawia się nowe wydanie magazynu ARTE: tydzień w Europie na arte.tv i na kanale YouTube ARTE. We współpracy z sześcioma wiodącymi europejskimi mediami internetowymi – El País (Hiszpania), Le Soir (Belgia), Gazetą Wyborczą (Polska), Internazionale (Włochy), Kathimerini (Grecja) i Telexem (Węgry) – cyfrowy magazyn informacyjny jest dostępny także na platformach partnerskich w danych językach narodowych. Dzięki tej współpracy europejski magazyn informacyjny ARTE jest dostępny w całej Europie w ośmiu językach.

Struktura magazynu

Ważny aktualny europejski temat tygodnia

W programie analizowany jest temat dominujący europejskie i międzynarodowe wiadomości, na przykład: rosyjskie ataki na Ukrainę lub wybory we Włoszech.

Wybór redakcji

ARTE: tydzień w Europie podejmuje jeden przez europejskie media rzadko poruszany lub pomijany temat, na przykład: paradę Europride w Serbii lub rynkowy boom energetyki alternatywnej w Hiszpanii.

Kultura

Wybór redakcji ARTE z zakresu kultury: od historii młodej trębaczki, łączącej Mozarta z salsą, po portret hiszpańskiego pisarza.

Prezenterzy 

ARTE: tydzień w Europie: Prezenterzy i prezenterki od lewej do prawej: Anja Maiwald, Anne-Charlotte Waryn, Robert Handrack, Catherine Bennet, Anne-Lyse Thomine, Marc Campdelacreu, Laura Ribes, Jad Salfiti

Prezenterzy i prezenterki od lewej do prawej: Anja Maiwald, Anne-Charlotte Waryn, Robert Handrack, Catherine Bennet, Anne-Lyse Thomine, Marc Campdelacreu, Laura Ribes, Jad Salfiti

Prezenterzy anglojęzyczni

  • Catherine Bennet
  • Jad Salfiti

Francuscy prezenterzy

  • Anne-Lyse Thomine
  • Anne-Charlotte Waryn

Niemieccy prezenterzy

  • Robert Handrack
  • Anja Maiwald

Hiszpańscy prezenterzy

  • Marc Campdelacreu
  • Laura Ribes

Kontekst i finansowanie

ARTE od 2015 roku stale poszerza swoją wielojęzyczną ofertę, między innymi dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Magazyn ARTE: tydzień w Europie jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania przygotowawczego „Europejskie platformy medialne”.


Data:

16 grudnia 2022