What Will Happen to My Child?

All their lives they have devoted all their energy to take care of their disabled children. But as they grow older, a nagging question arises: who will take care of my child when I am gone? The film follows parents in their decision to live and grow old together with their children in a unique institution, while preparing for their eventual separation.

W ostatnich dekadach dzięki postępowi medycyny znacznie wzrosła średnia długość życia osób z niepełnosprawnościami - dlatego wiele dzieci z niepełnosprawnością przeżyje kiedyś swoich rodziców. W związku z tym, wśród rodziców pojawia się niepokój o to, kto zajmie się ich dziećmi po śmierci.
Dla niektórych rodzin z Francji istnieje już niezwykła alternatywa: wspólne starzenie się w specjalnie stworzonym obiekcie - Boistissandeau we francuskiej Wandei. W starym zamku powstał dom o wyjątkowej koncepcji, w którym mieszkają starsi rodzice wraz z dziećmi o różnym stopniu niepełnosprawności. Ci, którzy umierają, wiedzą, że ci, którzy ich przeżyją, będą dalej żyć w znajomym miejscu i z ludźmi, którzy nauczyli się o nich dbać.
To przykład 74-letniej pani Ani, opiekującej się 30-letnią córką z zespołem Downa. Pani Odette, najstarsza we wsi, mieszka u boku swojego 63-letniego syna Pascala. Dla obu kobiet, ale również i dla tuzina innych matek i ojców, Boistissandeau oferuje wyjątkową możliwość. Wymaga jednak również nauczenia się życia z innymi na wspólnej przestrzeni. Taka decyzja nie zawsze jest więc łatwa.


Film dokumentalny "Kiedy mnie zabraknie" we wzruszający sposób pokazuje życie tej wyjątkowej wspólnoty.

Director

Martin Blanchard

Country

France

Year

2022

Duration

58 min

Available

From 13/07/2022 to 18/06/2023

Genre

Documentaries and Reportage